Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Król Salomon i królowa Saby - Historia o królu Salomonie i królowej Saby

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Niedługo po objęciu tronu Izraela, Salomon dał się poznać jako prawdziwy mędrzec, władca niezwykle roztropny, hojny, łaskawy dla swych poddanych, jak również doskonale zarządzający przybytkami swego królestwa, które nieustannie pomnażał, budując potęgę znaną i podziwianą we wszystkich okolicznych królestwach.

Sława wielkiego mędrca dotarła również do królestwa Saby, którego władczyni postanowiła osobiście przekonać się o przymiotach Salomona, udając się w podróż do Izraela. Po dotarciu na dwór, została umieszczona wraz ze swą kilkusetosobową eskortą we wspaniałym pałacu, gdzie nie zbywało jej na najprzedniejszych wygodach i drogocennych podarkach. W końcu Salomon zaprosił ją na ucztę do swego stołu, w czasie której królowa miała przekonać się o jego mądrości, dzięki niezmiernie ciekawym i pouczającym rozmowom na rozliczne tematy, wskazującym na bardzo szerokie pola zainteresowań i wiedzy Salomona.

Królowa Saby, zachwycona władcą Izraela i jego wspaniałym dworem, wyjawiła mu, iż przed podjęciem podróży bardzo wiele o nim słyszała, lecz to, co zobaczyła na własne oczy, dziesięciokrotnie przewyższyło ufundowane na pogłoskach wyobrażenia. Pozdrowiła wówczas Salomona słowami:...

Podobne wypracowania