Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ojciec Pio - przepowiednie, cuda, stygmaty

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

We wrześniu 1911 roku Ojciec Pio zwierzył się ojcu Benedyktowi od św. Marka, którym był jego duchowym kierownikiem, że od niemal roku odczuwa obecność na swoim ciele stygmatów w miejscach, gdzie przebito ciało Chrystusa, gdy przytwierdzano Go do krzyża.

W miesiąc po tym zdarzeniu poddano go badaniom lekarskim w Neapolu. W październiku 1915 roku Pio ujawnił ojcu Benedyktowi, że od lat nosi na swym ciele ślady korony cierniowej oraz biczowania takie, jakim poddawany był Jezus. To zapoczątkowało okres sprawdzania przez Kościół ich prawdziwości. Przełożeni w zakonie polecili Ojcu Pio, by zamieszkał w klasztorze San Giovani Rotondo.

5 sierpnia 1918 roku tajemnicza niebiańska postać przeszyła zakonnikowi serce włócznią, co pozostawiło w nim wciąż krwawiącą ranę. Takie zjawisko nosi nazwę transwerberacji, czyli przebicia na wylot. Tę tajemniczą postać Pio zobaczył ponownie 20 września tego samego roku i od tej pory czuł na swym ciele prawdziwe stygmaty – znajdowały się na stopach, dłoniach, w boku. Odtąd, niemalże końca życia, Ojciec Pio nosił ślady męki Chrystusa, których pierwszym znanym nosicielem w historii był św. Franciszek z Asyżu.

Niezależnie od wymiaru duchowego, niezwykle ważnym w jego działalności był aspekt cielesno-fizyczny....

TAGI: opis święci

Podobne wypracowania