Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opisz znaną ci osobę ufającą Bogu (np. z Biblii). Uzasadnij, na czym polegało to zaufanie. Opracowanie tematu

Jedną z najciekawszych postaci w Biblii jest osoba Hioba, której losy i koleje życia zostały ukierunkowane przez zakład pomiędzy Bogiem a szatanem. Do czasu zakładu Hiob wiedzie spokojne, szczęśliwe i dostatnie życie u boku żony oraz dziesięciorga dzieci. Pomimo swego bogactwa Hiob nie jest chciwy, pomaga biednym, radzi, udziela wsparcia duchowego, wierzy i ufa Bogu, dziękuje mu za szczęśliwe życie w dostatku i zdrowiu.

Niestety, kiedy Hiob wiedzie swój żywot na ziemi, w niebie rozgrywa się walka na słowa pomiędzy Bogiem a szatanem, który kwestionuje pobożność i dobroć Hioba. Uważa, że jest religijny, dobry i ufający Bogu, ponieważ jest bogaty, ma szczęśliwą rodzinę, piękny dom. Wtedy Bóg postanawia dać szatanowi wolną rękę, od tego czasu na Hioba zaczynają spadać nieszczęścia. Najpierw traci majątek, potem giną wszystkie jego dzieci. Mimo tego Hiob nadal wierzy i ufa, że Bóg go kocha. Wtedy spada na niego choroba ciała, zwana potocznie trądem. Ciało jego pokrywa się ohydnymi strupami, skóra pęka, zaczyna śmierdzieć. Pojawiają się jego przyjaciele, którzy zamiast go wspierać w trudach, wytykają mu powody, dla których Bóg może chcieć ukarać Hioba tak srogo. Nie wierzą, że ich przyjaciel jest bez winy, uważają, że przyczyną całego zła są grzechy, które popełnił Hiob albo jego dzieci.

Pomimo całego nieszczęścia, które spadło na Hioba i jego dzieci, ten nie poddał się, nadal gorliwie wierzył, że Bóg ma dla niego plan. Ufał, że te wszystkie przykre rzeczy, które go spotkały, miały sens, stały się po coś, nawet jeżeli on nie do końca je rozumie. Hiob miał wiele możliwości, aby odsunąć się od Boga i jego nauk, nie zrobił tego, ponieważ jego wiara była bezgraniczna i szczera. Jego wierność została co prawda wystawiona na próbę, bohater  zyskał jednak na swej niezłomności i oddaniu. Bóg oddał mu majątek, trzodę, żonę oraz dzieci, a jego życie trwało 140 lat.

Podobne wypracowania do Opisz znaną ci osobę ufającą Bogu (np. z Biblii). Uzasadnij, na czym polegało to zaufanie. Opracowanie tematu