Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Populizm a demokracja - rozwiń temat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Populizm i demokracja są pojęciami ściśle ze sobą związanymi. Demokracja jest ustrojem, których cechuje rozwinięte kraje zwłaszcza Europa i Stany Zjednoczone. Demokracja umożliwia uczestnictwo wszystkim obywatelom w życiu publicznym i politycznym. Każdy ma prawo do głosowania i każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii i zdania bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony osób trzecich. Populizm wkomponowuje się w ustrój demokratyczny ponieważ bazuje na aktualnych problemach, które trapi społeczeństwo i dzięki demokratycznym metodom populiści zdobywają rzesze poparcia. Mówi się powszechnie, że populizm jest dzieckiem demokracji, ponieważ populista wybierany jest w drodze demokratycznego głosowania będzie on tak dostosowywał swój program polityczny do aktualnych problemów aby zyskać poparcie ludności. 

Demokracja umożliwiła udział w życiu publicznym każdemu obywatelowi, każdy obywatel może więc działać jako populista i wykorzystywać trendy i tendencje w celu osiągnięcia zysku. Demokracja pozwala każdemu brać udział w życiu politycznym i to bez wątpienia jest dużym atutem tego ustroju, z drugiej zaś strony pojawia się zagrożenie w postaci populizmu. Populista dzięki demokracji, mogąc kompletnie nie znać się na zarządzaniu...

Podobne wypracowania