Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sekty - Świątynia Słońca - opis, charakterystyka, założenia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Sekta to współcześnie jedno z największych zagrożeń. Jej „atrakcyjność” jest bowiem jedną z konsekwencji powszechnego pędu za karierą, wartościami materialnymi, pozycją społeczną i zagubieniu przy braku mocnej „podbudowy moralnej”. 

W zasadniczej mierze aktywność sekt oparta zostaje na dążeniu do zdobycia władzy lub pieniędzy, aczkolwiek cel ten jest równie często ukrywany, przede wszystkim – przed członkami doń przynależącymi. Jednym z najbardziej charakterystycznych czynników pozwalającym odróżnić sekty od innych zorganizowanych czy mniej zorganizowanych zbiorowości jest całkowite uzależnienie jednostki od grupy. Efektem tego staje się z kolei maksymalna izolacja członków sekty od rodziny, przyjaciół i świata.

Świątynia Słońca to jedna z najbardziej niebezpiecznych sekt na świecie. Jej zalążki wykształciły się w latach osiemdziesiątych XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Za założycielkę sekty uznawana jest Pauline Sharpe, która to twierdziła, że otrzymuje przekazywane przez duchy orędzia informujące ją o mających nastąpić wydarzeniach na świecie. Zasadnicza działalność sekty opiera się na przepowiadaniu i jednocześnie oczekiwaniu na rychły koniec świata. W wyznawanej przez ten...

Podobne wypracowania