Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Horst Köhler - prezydent Niemiec - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Horst Köhler to niemiecki polityk i były prezydent Republiki Federalnej Niemiec (2004–2010). Urodził się w 22 lutego 1941 roku w Skierbieszowie. Jego rodzice mieli chłopskie pochodzenie, byli Niemcami i do II wojny światowej mieszkali w Rumunii. Po podpisaniu paktu Ribbentrop-Mołotow ludność niemiecka została przesiedlona z tego i repatriowana do Rzeszy w ramach akcji „Heim ins Reich”. W wyniku akcji kolonizacyjnej, rodzina małego Horsta osiadła w rejonie Zamościa w niewielkim miasteczku Skierbieszów. W 1945 roku cała rodzina uciekła w rejon Lipska, gdzie zajęli się uprawą roli. 

Życie Kohlerów nie było łatwe; z powodu na kolektywizację rolnictwa w NRD musieli uciekać do Niemiec Zachodnich, przebywali w obozie dla uchodźców, a następnie osiedlili się w Wirtembergii. W Ludwigsburgu mały Horst zdał maturę i zaczął studia ekonomiczne i politologiczne na Uniwersytecie w Tybindze. Od 1969 roku rozpoczął pracę naukową i uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych. Ponadto był urzędnikiem Ministerstwa Gospodarki i Finansów, członkiem partii CDU. Od 1990 roku był sekretarzem w gabinecie Helmuta Kohla i przewodniczącym Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. 

W 2004 roku został wybrany na prezydenta Niemiec....

Podobne wypracowania