Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Małgorzata II - królowa Danii - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Małgorzata II (Margrethe Alexandrine Porhildur Ingrid) jest obecnie panującą królową Danii. Urodziła się 16 kwietnia 1940 roku w Kopenhadze. Na chrzcie otrzymała islandzkie imię ?orhildur, ponieważ gdy się urodziła jej dziadek, król Chrystian X był także władcą Islandii. Jest pierwszym dzieckiem Fryderyka IX, syna Chrystiana X króla Danii i Islandii oraz Ingrid, córki króla Szwecji – Gustawa VI Adolfa. 

Dynasta Oldenburgów, z której pochodzi Małgorzata II, wywodzi się od Egilmara I; panował w Oldenburgu od 1108 do 1905 roku. Z dynastii Oldenburgów pochodzili również: car Rosji Piotr III, król Grecji Jerzy i Haakon VII – król Norwegii.

Małgorzata II ukończyła historię i archeologię na Uniwersytecie Cambridge, politologię na Uniwersytecie Aarhus oraz ekonomię w Londynie. Jest wykształconą kobietą, żoną francuskiego dyplomaty Henri Jean Andre de Laborde de Monpezata, który po ślubie otrzymał tytuł księcia Danii. Z małżeństwa Małgorzaty i Henriego pochodzi dwóch synów: Fryderyk i Joachim.

Książę Fryderyk miał trzy córki: Małgorzatę, Benedyktę i Annę. Gdy urodziła się najstarsza Małgorzata, tron duński mogli dziedziczyć wyłącznie mężczyźni....

Podobne wypracowania