Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Prezydent Gerald Ford - charakterystyka prezydentury Geralda Forda. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Gerald Rudolph Ford Junior był 38. prezydentem Stanów Zjednoczonych, wieloletnim kongresmenem, także wiceprezydentem kraju, działaczem Partii Republikańskiej.

Przyszły prezydent Ford urodził w 1913 r. się jako Leslie Lynch King Junior, jednak jego rodzice rozstali się i matka przeniosła się do Michigan, gdzie poznała, a następnie wyszła za mąż za Geralda R. Forda seniora. W wieku 22 lat Leslie Lynch przyjął imię i nazwisko swojego przybranego ojca.

W czasie drugiej wojny światowej Ford Jr. służył w marynarce wojennej jako pilot i szkoleniowiec, brał udział w działaniach floty amerykańskiej na Oceanie Spokojnym. Po wojnie opuścił wojsko w stopniu komandora podporucznika i rozpoczął studia prawnicze.

Kariera polityczna Geralda Forda, tymczasowo przerwana wojną, rozpoczęła się w 1940 r. – Ford angażował się wówczas w kampanię prezydencką kandydata republikanów. Ponowny kontakt z polityką to jednak dopiero rok 1948 – Ford po raz pierwszy starał się wówczas o miejsce w Izbie Reprezentantów. Jako republikanin startował on w okręgu o dużych sympatiach republikańskich, co spowodowało, że był wybierany do parlamentu aż 13 razy, zawsze dużą przewagą głosów.

Z biografią Geralda Forda wiąże się jedyne w historii...

Podobne wypracowania