Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Prezydent Harding - charakterystyka prezydentury Warrena Hardinga. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Warren Gamaliel Harding (ur. w 1865 r.) był 29 prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, wybory wygrał z ramienia Partii Republikańskiej.

Kariera Hardinga rozpoczęła się poprzez jego duże zaangażowanie w działalność lokalnego kościoła, szczególnie w różnego rodzaju akcje charytatywne. Należy zaznaczyć, ze Harding cechował się dużymi zdolnościami oratorskimi – jego barwne przemówienia m.in. przekonały republikanów do wysunięcia kandydatury na prezydenta Williama Tafta w 1912 r. Zdolności krasomówcze sprzyjały także działalności w parlamencie amerykańskim, ponieważ w 1914 r. Harding został wybrany senatorem.

Siedem lat później w kolejnych wyborach prezydenckich w Partii Republikańskiej zaproponowano kandydaturę Hardinga, przedstawiając jako jeden z powodów jego odpowiedni dla wysokiego rangą polityka, dostojny wygląd. I rzeczywiście – Warren Harding zwyciężył w wyborach prezydenckich 1921 r. przewagą ponad 60% głosów elektorskich. Został zaprzysiężony 4 marca 1921 r.

Podczas swojej prezydentury Harding był zwolennikiem izolacjonizmu Stanów Zjednoczonych, czyli zaprzestania angażowania się kraju w wydarzenia w innych częściach świata – z  jego inicjatywy...

Podobne wypracowania