Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wielkie Społeczeństwo (Great Society) Johnsona

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

22 listopada 1963 r. w Dallas został zamordowany prezydent Kennedy. Jego następcą został Lyndon B. Johnson, amerykański polityk z Partii Demokratów. Johnson okazał się sprawnym i dobrym politykiem, bez zarzutów sprawował funkcję prezydencką. Był prezydentem w latach 1963-1969 r.

Programem Johnsona było tzw. „Wielkie Społeczeństwo” - Great Society. W programie Johnsona było wiele zmian - rozpoczął dogłębną reformę praw obywatelskich, co w okresie niezadowolenia ludności murzyńskiej przyniosło mu duże poparcie. Johnson rozpoczął walkę z dyskryminację rasową zwłaszcza na południu. W 1964 r. została uchwalona ustawa o prawach obywatelskich, która mówiła o równości rasowej i etnicznej, zapewniała ona równy dostęp do szkół, edukacji i ośrodków państwowych na użyteczność społeczeństwa. Zakazano pracodawcom dyskryminacji rasowej. Taki program nowego prezydenta cieszył się zdecydowanym poparciem, dzięki czemu w 1964 r. Johnson wygrał wybory ogromną większością głosów. Program wyborczy Johnsona mówił o tzw. „Wielkim Społeczeństwie” i walce z ubóstwem i biedą. Niestety program Johnsona nie doczekał się pełnej realizacji gdyż jego rolę przyćmiła wojna w Wietnamie i koszty z nią związane.

Program...

Podobne wypracowania