Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Johann Sebastian Bach – biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Johan Sebastian Bach urodził się 21 marca 1685 roku w Eisenach. Członkowie jego rodziny, z różnych pokoleń, byli bardzo utalentowani muzycznie. Wielu z nich grało na różnorakich instrumentach i parało się komponowaniem muzyki. Zazwyczaj utwory powstawały na użytek kościołów. Niemniej jednak, w obliczu tak wielu talentów, nie dziwi fakt, że Jan Sebastian był osobą tak wielce uzdolnioną i muzykalną.

Kiedy kompozytor miał dziewięć lat zmarła jego matka. Rok później (1695) odszedł ojciec Bacha osieracając go. Po śmierci rodziców opiekę nad nim przejął starszy brat. Był on organistą w pobliskim kościele, w Ohrdurf. W tej miejscowości Sebastian ukończył liceum i rozpoczął naukę gry na instrumentach, w tym na organach, których budowę poznał dogłębnie. Instrument kościelny często się psuł, a Jan Sebastian pomagał w jego naprawach. Po ukończeniu gimnazjum, muzyk rozpoczął kolejny etap edukacji. W liceum jego talent został dostrzeżony przez jednego z nauczycieli. Doradził on Johannowi (brat Bacha, który się nim zajmował), że chłopak musi wyjechać do Dolnej Saksonii i tam pobierać lekcje, gdyż w małej miejscowości jego talent się zmarnuje. Plan bardzo szybko został wcielony w życie i Jan Sebastian opuścił brata. Zamieszkał w...

Podobne wypracowania