Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Marco Polo - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Marco Polo urodził się 15 września 1254 roku w Wenecji albo w Curzoli (wyspa w południowej Dalmacji). Zmarł w Wenecji 8 stycznia 1324 roku. Z ojcem podróżnik utrzymywał bardzo dobre kontakty. Niccolo często wyjeżdżał na ekspedycje  handlowe – szczególnie zaś do krajów na Wschodzie. Kiedy Marco Polo urodził się, jego ojciec wraz z Maffeo Polo – jego stryjem znajdowali się w Konstantynopolu, gdzie prowadzili interesy.

Marco Polo długo nie mógł poznać swojego ojca, ponieważ podróż braci trwała aż 17 lat. Z Konstantynoplu popłynęli do Sudanu, następnie Bucharu, gdzie z powodu walk musieli pozostać trzy lata. Podróżowali Jedwabnym Szlakiem. W Chinach otrzymali żelazny list, dzięki któremu bezpiecznie powrócić po wielu latach tułaczki do Wenecji.

Kolejna podróż – z udziałem Marco rozpoczęła się w roku 1271 i nieomal zakończyła w porcie Lajas z powodu miejscowych walk. W tym czasie po kilkudziesięciu miesiącach na konklawe kardynałowie wybrali nowego papieża – Grzegorza X. Ten zawrócił podróżników chcąc, aby ci zabrali ze sobą zakonników misjonarzy, którzy propagowaliby chrześcijaństwo w Chinach. Podróżnicy kontynuowali wyprawę przez Omuz,...

Podobne wypracowania