Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zygmunt Freud - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zygmunt Freud przyszedł na świat 06. 05. 1856 r. we Freibergu na Morawach. Zmarł w Londynie 23. 09. 1939 r. Pochodził z żydowskiej rodziny, która na skutek prześladowań w XIV i XV w. uciekła z Kolonii na wschód i ostatecznie osadziła się w Austrii.

Jakub Freud, jego ojciec, prowadził firmę zajmującą się sprzedażą wełny. Amalie Nathanson poślubiła Jakuba Freuda w 1855 r. Miała wtedy 20 lat (jej małżonek 40). Rzekomo przed narodzinami pierwszego syna, wróżka przepowiedziała Amalie, że urodzi kogoś wielkiego. Pewne jest natomiast to, że Zygmunt Freud darzył matkę szczególnym uczuciem. Świadczyć mogą o tym słowa, które wypowiedział po jej śmierci: „nie wolno mi było umrzeć, dopóki ona żyła. Teraz już mogę”.

Rodzina przyszłego twórcy psychoanalizy cierpiała z powodu ciężkiej sytuacji materialnej. To zaowocowało przeprowadzką do Lipska, i ostatecznie do Wiednia. Po ukończeniu gimnazjum Freud (będąc pod wpływem szkolnego kolegi) chciał studiować nauki prawne, jednak ostatecznie zwyciężyło zamiłowanie do nauk przyrodniczych. W 1873 r. rozpoczął studia medyczne na Uniwersytecie Wiedeńskim. Po ukończeniu podstawowego kursu podjął pracę w Laboratorium Fizjologii i Neurologii Uniwersytetu Wiedeńskiego. Całą edukację...

Podobne wypracowania