Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Rewolucja techniczna w XX wieku

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wiek XX jest wiekiem rewolucji technicznej. To właśnie w minionym stuleciu powstało mnóstwo nowych dziedzin nauki i technologie, które wpłynęły wyraźnie na codzienne życie ludzi.

W 1902 roku pojawił się pierwszy faks, a w roku 1903 bracia Wright skonstruowali samolot, który później znalazł szerokie zastosowanie również w wojskowości. W roku 1911 zaprezentowano także pierwsze nadajniki telewizyjne, a dwa lata później Ford Motor Company wprowadził do swoich fabryk ruchomą taśmę produkcyjną, która zwiększyła wydajność i zmieniła nieco charakter pracy, nie tylko przy produkcji samochodów. W roku 1916 Brytyjczycy wysłali na pole walki pierwszy czołg, a jak wiadomo wynalazek ten zrewolucjonizował dziedzinę wojskowości i przyczynił się do zmiany doktryn i strategii militarnych.

Nie tylko w dziedzinie przemysłu nastąpiły zmiany, ale i w nieco subtelniejszych, codziennych sprawach. Wystarczy choćby wspomnieć pierwszą elektryczną lodówkę, która powstała w roku 1917. Czy ktoś dzisiaj wyobraża sobie przechowywanie jedzenia w domu bez posiadania tego urządzenia? Czy ktoś sobie wyobraża dziś życie bez małych naręcznych zegarków, które wynaleziono w roku 1919? Czy ktoś wyobraża sobie współczesność...

Podobne wypracowania