Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Albert Einstein - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Albert Einstein urodził się 14 marca 1879 roku w Ulm w rodzinie żydowskiego pochodzenia, jego rodzicami byli Hermann i Paulina. Ojciec z czasem założył mały zakład produkcyjny, który jednak nie prosperował zbyt dobrze.

Einstein swoją edukacje rozpoczął w szkole powszechnej, do której chodzić zaczął w roku 1886. Dwa lata później rozpoczął naukę w Gimnazjum Luitpolda w Monachium. Jego rodzice, w związku z fiaskiem firmy, zmuszeni byli wyjechać. Nie chcieli jednak aby ich syn przerwał naukę, dlatego powierzyli go opiece rodziny. Einstein nie zniósł dobrze rozstania i niedługo po tym dołączył do rodziców przebywających we Włoszech. W roku 1895 przyjechał do Zurychu, aby przystąpić do egzaminów na tamtejszej politechnice. Niestety nie udało mu się ich zdać za pierwszym razem. Przyczyną tego był fakt, iż od wjazdu z Monachium Albert kształcił się sam, z tego powodu miał niedostatki w wiedzy. Po roku uczęszczania do szkoły zdał maturę i dostał się na studia (1896 rok), które ukończył cztery lata później. W czasie nauki poznał swoją przyszłą żonę – Milevę – z którą miał dwoje dzieci. Pierwsze dziecko, córka, urodziła się, zanim Einstein poślubił jej matkę. Dziewczyna oddała ją do adopcji. Kolejnym...

Podobne wypracowania