Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Królowa Margot - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Małgorzata de Valois, której przydomek brzmiał „Margot” (było to zdrobnienie jej imienia), miała jako królowa bardzo ciekawe życie, które stało się kanwą dla stworzenia licznych książek oraz filmów opowiadających o jej przygodach. Krąży wiele legend na temat tej kontrowersyjnej władczyni, jednak tak naprawdę nie wiadomo, które z nich są prawdziwe, a które stanowią zafałszowanie jej biografii.

Urodziła się w 1553 roku. Jej ojcem był Henryk II, król Francji z dynastii Walezjuszów, matką natomiast Katarzyna Medycejska, pochodząca z włoskiego rodu Medyceuszy. Każdy z jej trzech braci był w różnych okresach królem Francji, siostra natomiast dzięki małżeństwu stała się królową Hiszpanii.

Jak to zwykle bywało w rodzinach królewskich i książęcych, sprawa ożenku była kluczowa, jeśli chodzi o nawiązanie przyjaznych stosunków z wybranymi państwami. Długo zastanawiano się nad odpowiednim kandydatem dla młodej Małgorzaty. Pojawiały się kandydatury, m.in., księcia Austrii – Don Carlosa – księcia Portugalii Dom Sebastiana, Henryka Burbona, którego rodzice władali Nawarrą i Vendôme.

Ożenek z tym ostatnim spowodowałby pogodzenie strony katolickiej...

Podobne wypracowania