Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wyprawy Wikingów

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wikingowie to lud północny, lud germański z  terenów dzisiejszej Norwegii, Szwecji i Danii. Rodzime i mało urodzajne ziemie zmuszały Wikingów do podejmowania wypraw łupieżczych i kupieckich w ramach poprawy bytowania. Początkowo wyprawy Wikingów skierowane były na tereny znajdujące się blisko Skandynawi, z czasem jednak ich ekspansja ruszyła na dalekie tereny południowe. Pierwszą wyprawą Wikingów był napad na Lindisfarne w 793 roku. W 800 roku Wikingowie pojawili się na Wyspach Owczych, w 874  w Islandii. Stamtąd udali się do Grenlandii około 981 roku. Z Grenlandii ruszyli dalej lokując swe osady na terenie dzisiejszej Ameryki Północnej w ok. 1000 roku, tworząc tzw. Winlandię, kraj Vinland, był to dzisiejszy Labrador i Nowa Funlandia.

Byli oni pierwszymi odkrywcami Ameryki, na której do dzisiaj znaleźć można ich ślady, ruiny wiosek i osad. Wkrótce wyprawy Wikingów przeniosły się na tereny południowe tj. półwysep Iberyjski, miasta znajdujące się przy Morzu Śródziemnym. Dotkliwie odczuły te miasta grabieżczą i łupieżczą politykę Wikingów, którzy kursowali po Europie zupełnie bezkarnie dokonując aktów kradzieży i siejąc spustoszenie. Wikingowie dotarli również...

Podobne wypracowania