Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego - zagadki rozwiązane przez Adasia Cisowskiego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Adaś Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego pt.: „Szatan z siódmej klasy”. Jest to bardzo bystry siódmoklasista, który przydomek „szatan”zawdzięcza właśnie swojej nieprzeciętnej inteligencji. Nazwał go tak profesor historii, gdy Adaś wykazując się doskonałym zmysłem obserwacji oraz umiejętnością kojarzenia z pozoru niepowiązanych ze sobą faktów, odkrył metodę egzaminowania historyka.

Profesor Gąsowski był dobrym i uczciwym człowiekiem, nieco może roztargnionym, jednak do głowy mu nie przyszło, że zdyscyplinowanie i wiedza jego ulubieńców jest efektem podstępu. Uczył już ponad trzydzieści lat i przez ten czas wypracował sobie, doskonałą w jego mniemaniu, bardzo zresztą wygodną, metodę egzaminowania uczniów. Ponieważ nigdy nie pamiętał nazwisk swoich podopiecznych, korzystał z notesu. Nie mógł przypuszczać, że siedzący w pierwszej ławce niepozorny chłopiec, korzystając z doskonałego zmysłu obserwacji, przejrzy jego sposób działania. Adaś Cisowski zaś szybko zauważył, że profesor pyta zawsze trzech uczniów. Zwrócił uwagę na wywoływane do odpowiedzi numery, poczekał, aż następna lekcja potwierdzi jego przypuszczenia i...podzielił się wiedzą z klasą. Profesor...

Podobne wypracowania