Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ferdynand Magellan - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ferdynand Magellan urodził się w roku 1480, na farmie w Sabrosa, w Portugalii. Rodzicami podróżnika byli Pedro Rui i Alda de Mesquita. Nie był to ich jedyny syn. Odkrywca miał brata Diego i siostrę Isabel.

Magellan nie miał okazji aby nacieszyć się szczęściem rodzinnym. W roku 1490, kiedy chłopak miał niespełna dziesięć lat, jego rodzice zmarli. Diego wyjechał na dwór króla, do Lizbony. Dwa lata później dołączył do niego Ferdynand, który na owym dworze był paziem. W tym czasie w Portugalii panowali Jan II i Eleonora. Dzięki położeniu, w jakim się znalazł, mógł się edukować. Już wtedy ujawniły się zainteresowania Magellana geografią, ale także historią. Piętnastoletni Magellan opuścił dwór po śmierci Jana II. Jego następca żywił urazę do poprzednika i nie chciał aby pozostał z nim ktokolwiek z jego dawnej świty. Tak zakończyła się lizbońska przygoda Ferdynanda.

Rok 1505 to czas, w którym Magellan pierwszy raz wyruszył w rejs. Odbył wtedy podróż do Indii. Alameida miał zostać tam wicekrólem. Misja nie przebiegała jednak spokojnie. Doszło do starć z miejscową ludnością. Nie odstraszyło to jednak podróżnika. Celem jego kolejnej wyprawy było Maroko. Miało to miejsce w roku 1513. Również...

Podobne wypracowania