Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Krak de Chevaliers - opis zamku

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kiedy krzyżowcy opanowali znaczne obszary na Bliskim Wschodzie i założyli tam swoje  mniej lub bardziej trwałe  państewka, największym problemem, z którym musieli się zmierzyć w pierwszej kolejności, było zapewnienie swoim ziemiom ich mieszkańcom względnego bezpieczeństwa. Sytuacja geopolityczna była dla chrześcijan w Ziemi Świętej wyjątkowo niekorzystna, bowiem ich zdobycze terytorialne były z wszystkich stron otoczone przez wrogo nastawionych muzułmanów. Dodatkowo ich potencjał militarny był zdecydowanie mniejszy, ponieważ żyli na Bliskim Wschodzie w zdecydowanej mniejszości pośród przeważających autochtonicznych nacji. Wobec niemożności zapewnienia swojemu Królestwu dostatecznie wielkiej armii, władcy Jerozolimy postanowili skupić się na działaniach defensywnych i ufortyfikować swoje granice na tyle, aby skutecznie stawić na nich opór ewentualnej inwazji muzułmańskiej. W tym celu krzyżowcy w pierwszych dziesięcioleciach swojej obecności na Wschodzie wznieśli ogromną liczbę potężnych kamiennych fortyfikacji, umocnionych zamków oraz ogromnych kompleksów obronnych.

Jednym z najlepszych przykładów krucjatowego budownictwa obronnego jest monumentalny zamek Krak de Chevaliers (franc. zamek rycerzy) w zachodniej...

Podobne wypracowania