Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Richard Nixon - charakterystyka prezydentury. Prezydent Nixon

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Richard Nixon urodził się w 1913 r. w Kalifornii i zmarł w 1994 r. w Nowym Yorku. Był prezydentem Stanów Zjednoczonych z ramienia partii republikańskiej. Jego prezydentura była jedną z bardziej charakterystycznych i widocznych w dziejach Ameryki Północnej. 

Nixon został zaprzysiężony 20 stycznia 1969 r. Był prezydentem, który w 1973 r. zakończył interwencję amerykańską w Wietnamie. Do tej pory Waszyngton pragnął za wszelką cenę wygrać wojnę w Wietnamie, obawiano się bowiem wzrostu wpływu komunistów w rejonie Indochin. Ostatecznie w Wietnamie poległo ok. 50 tys. żołnierzy amerykańskich.

Dodatkowo prezydentura Nixona spotkała się z poważnym problemem ruchów feministycznych i pacyfistycznych. Ruch kobiet rozpoczął ostrą walkę z dyskryminacją zawodową i społeczną. W 1973 r. w USA pod wpływem nacisku ruchów feministycznych zalegalizowano aborcję. Nixon musiał ustąpić żądaniom kobiet. Prezydentura Nixona miała ogromne trudności gdyż nie miała większości w obu izbach Kongresu. Dodatkowo media i prasa były nieprzychylne Nixonowi, co z kolei odbijało się na sondażach. Nixon rozpoczął kontynuację rozmów ze środowiskami liberałów, pacyfistów i przedstawicielami środowisk afroamerykańskich. Prezydentura Nixona...

Podobne wypracowania