Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Herodot - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Dokładna data narodzin Herodota nie jest znana. Wiadomo jednak, że na świat przyszedł ok. roku 484 p.n.e. w miejscowości Halikarnas. Uznawany jest powszechnie za jednego z najwybitniejszych historyków. Jedno z pierwszych dzieł, jakie stworzył, dotyczyło królowej Artemizji. Po zakończeniu jej panowania, w następstwie powstania, które wybuchło, Herodot udał się na Samos. Wyspę opuścił w 445 roku p.n.e. Celem jego kolejnej podróży były Ateny. Dwa lata później osiedlił się w Turioj.

Herodot odbywał często podróże. Dawały mu one inspiracje do pracy. Zbierał w ten sposób informacje do swoich dzieł. Miejsca, które odwiedził, to przede wszystkim Egipt, Babilonia, Grecja, Italia, Macedonia, wybrzeże Morza Czarnego, wyspy na Morzu Egejskim, Sparta czy Samotraka. Rozmawiał z ludźmi, wysłuchiwał wielu ciekawych historii związanych z intrygami dworskimi, władcami czy wojnami. Zwiedzając tak wiele zakątków świata, sam był naocznym świadkiem wydarzeń, które w ówczesnym czasie się rozgrywały.

Zaznaczyć trzeba fakt, że Herodot nie był „bajkopisarzem”, a rzetelnym kronikarzem życia w świecie starożytnych. Osobiście weryfikował wiele doniesień. Udawał się do miejsc, które miały znaczenie...

Podobne wypracowania