Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Winston Churchill - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Winston Churchill – właściwie Winston Leonard Spencer Churchill urodził się 30 listopada 1874 roku w Blenheim Palace (w Woodstock w hrabstwie Oxfordshire), a zmarł 24 stycznia 1965 roku w Londynie. Jego ojcem był Randolph Churchill – polityk i działacz Partii Konserwatywnej. Jego matką była Janette Jerome – córka wpływowego finansisty.

Dzieciństwo spędził w szkole Harrow School, gdzie mieszkał w internacie. Potem dostał się do Royal Military Academy, gdzie zyskał stopień podporucznika i wraz ze swoim regimentem wyruszył do Indii. W czasie pobytu w Indiach, znalazł także czas na prywatne eskapady na Kubę, gdzie podpatrywał kubańskich powstańców. Pisał stamtąd „listy z frontu”, na których zarabiał w dzienniku „Daily Graphic”, dzięki czemu pokrył koszty wyjazdu.

Jego kariera dziennikarska rozwinęła się jeszcze bardziej, kiedy wyruszył na Bałkany. Potem wraz z wojskami wysyłany był do Sudanu. Po powrocie do kraju planował w roku 1899 dostać się do parlamentu, jednak nie zdobył wystarczającej liczby głosów. Później wyruszył do Afryki w charakterze korespondenta wojennego. Tam dostał się do niewoli, ale udało mu się uciec. Powrócił do kraju okryty sławą (również i książki, które...

Podobne wypracowania