Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Inwestycje budowlane Oktawiana Augusta

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Oktawian August naczelną myślą swojego panowania uczynił szeroko pojęty Pax Romana. Prawdą jest, że przyłączył do Imperium więcej nowych prowincji niż jakikolwiek inny cesarz, ale należy pamiętać, że wszystkie wojny Rzym prowadził na peryferiach swojego Imperium. Równocześnie z nowymi podbojami, w zromanizowanej części państwa sytuacja społeczno-polityczna uległa stabilizacji a Imperium wzmocniło się i skonsolidowało wewnętrznie. Pryncypat Oktawiana Augusta cechuje również rozkwit sztuki i literatury oraz architektury, co objawiało się w wielkiej liczbie nowych świątyń i sanktuariów oraz budynków użyteczności publicznej.

Miasto Rzym zawdzięcza Oktawianowi gruntowną przebudowę oraz generalnie uporządkowanie architektoniczne, które miały wg zamysłu cesarza uczynić go godną stolica dla najpotężniejszego Imperium w dziejach świata.

Szczególną troską obdarzył Oktawian reprezentacyjne miejsca Wiecznego Miasta. Dzielnicą, która najbardziej została wówczas rozbudowana było Pole Marcowe (Campus Martius), na którym do tej pory odbywały się zgromadzenia centurialne. Wzniesione tam zostały m. in. Mauzoleum Augusta oraz symbol ogólnoświatowego pokoju pod berłem rzymskim, zachowany do dziś -Ołtarz Pokoju. Obok...

Podobne wypracowania