Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Carl Gustav Jung - biografia i życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Karol Gustav Jung, psychiatra i psycholog, twórca teorii archetypów, przyszedł na świat  26 lipca 1875 roku w Kesswil w okolicach Bazylei, w Szwajcarii. Wywodził się z rodziny o tradycjach naukowych i duchownych. Jego ojciec, Paul Jung był pastorem, natomiast dziadek rektorem na wydziale psychiatrii na Uniwersytecie Bazylejskim. Na tej uczelni Karl Gustav Jung pobierał nauki i ukończył studia o profilu medycznym. W 1900 roku opuścił Bazyleę, miasto swojej młodości i udał się do Zurychu, gdzie zaczął pracować jako asystent lekarza Eugena Bleulera w Klinice Psychiatrycznej Burghölzli przy Uniwersytecie Zuryskim (1903-1909). Rok 1902 przyniósł obronę pracy doktorskiej Junga „O psychologii i patologii tak zwanych zjawisk tajemnych” („Zur Psychologie und Psychopatologie sogenannter occulter Phanomene”). Trzy lata później habilitował się i jako ordynator Kliniki założył laboratorium psychopatologii doświadczalnej.

W 1903 roku ożenił się z Emmą Rauschenbach. Skonstruował galwanometr, na którym eksperymentował wraz z amerykańskimi naukowcami. Rezultaty badań nad eksperymentem skojarzeniowym zostały uwieńczone sukcesem. Skutkiem tego Karl Jung odbył pierwszą podróż do Stanów Zjednoczonych.

Wcześniej...

Podobne wypracowania