Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Krystyna Siesicka „Jezioro osobliwości” - opracowanie książki

„Jezioro Osobliwości” to powieść napisana przez Krystynę Siesicką, która opisuje w niej dojrzewanie i problemy z nim związane dwojga młodych ludzi, Marty i Michała. Ciekawym zabiegiem stylistycznym zastosowanym przez autorkę, jest napisanie powieści w formie pamiętnika, pisanego przez główna bohaterkę. Wpływa to bez wątpienia na zacieśnienie relacji między czytelnikiem a bohaterką i jej perypetiami, które, czytane w pierwszej osobie sprawiają, iż możemy odnieść je do nas samych, możemy się z nimi utożsamić. Bohaterowie, pomimo iż stoją u progu dorosłości, pozostają dziećmi, problemy natomiast, z którymi przyszło im się zmierzyć, są już iście dorosłe. 

Młodzi poznają się bowiem w dość dziwnych okolicznościach, Marta mieszka tylko z mamą, Michał tez ma niepełną rodzinę, gdyż jego ojciec opuścił ich dla innej kobiety, którą okazała się matka Marty, Anna. Trudna i niecodzienna sytuacja bardo zbliża do siebie bohaterów, którzy starają się zaakceptować taki stan rzeczy. Michałowi jest jednak łatwiej, próbuje zrozumieć ojca, bardzo go kocha i chce dla niego jak najlepiej, Marta znosi tę sytuację trochę gorzej. Nie potrafi przyzwyczaić się obecności mężczyzny w domu. 

W najgorszym dla niej...

Podobne wypracowania