Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Leon Kruczkowski „Niemcy” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Walter Sonnenbruch - bohater dramatu Leona Kruczkowskiego pt.: ,,Niemcy”. Jest profesorem biologii, sławnym uczonym, oddanym pracy. Jest ojcem trojga dzieci oraz przykładnym mężem, przez otoczenie postrzegany jest jako osoba prawa. Przeciwnik hitleryzmu, nie chce mieć nic wspólnego z wojną i hitlerowcami, sam określa siebie jako ,,uczciwego Niemca”. W gruncie rzeczy jednak jest osobą zakłamaną, zdaje sobie bowiem sprawę, iż badania, którymi kieruje, Niemcy wykorzystują do swoich zbrodni. Poza tym odmawia pomocy swemu dawnemu przyjacielowi, Joachimowi Petersowi, który uciekł z obozu koncentracyjnego. Jego bunt przeciwko reżimowi jest więc tylko pozorny, jak sam konstatuje: ,,Prawdziwe Niemcy - te, o których warto myśleć, wierz mi, one są we mnie”. 

Willi Sonnenbruch - jest synem profesora Sonnenbrucha, gestapowiec, oficer SS, wychowywał się w szeregach Hitlerjugend. Odbywa służbę w Norwegii, gdzie mieszka wraz ze swoją kochanką, Mariką. Swego czasu studiował historię sztuki. Odporny był jednak na piękno, dobro i uczucia innych ludzi. Dowodzi temu zdarzenie, kiedy oszukał biedną panią Soerensen, kupując od niej za bezcen naszyjnik, cynicznie oszukuje ją, dając jej nadzieję, że syn żyje. W rzeczywistości sam zakatował...

Podobne wypracowania