Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Krystyna Siesicka „Jezioro osobliwości” bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Marta - główna bohaterka powieści, młoda dziewczyna, maturzystka. Jej spokojne dotąd życie nastolatki, wywraca się do góry nogami, kiedy mama, Anna, oznajmia jej, że zamieszka z nimi mężczyzna, z którym w najbliższym czasie planuje wziąć ślub. Marta nie może się z tym pogodzić, stawia opór, jest kłótliwa, krzykliwa i wybuchowa, próbuje siłą zmusić Wiktora do opuszczenia domu. Nie jest w stanie zrozumieć i zaakceptować wyboru matki. Często zachowuje się nieodpowiedzialnie. Na przykład, chcąc się odegrać na Michale, umawia się z kolegą, Patrykiem, z którym wypływa łódką na środek jeziora. Kiedy dochodzi do kłótni między Patrykiem a Michałem, dziewczyna i Patryk omal nie toną. Dopiero ta dramatyczna sytuacja uzmysłowiła jej, że zachowuje się dziecinnie i nieracjonalnie. Wypadek spowodował zmianę w zachowaniu Marty, która postanowiła bliżej poznać ojczyma, ostatecznie zawiązuje się między nimi nić porozumienia. 

Michał - główny bohater powieści, maturzysta. Również znalazł się w trudnej sytuacji, gdyż ojciec opuścił jego i matkę dla innej kobiety, którą okazuje się być mama Marty, dziewczyny, do której Michał żywi głębsze uczucia. W przeciwieństwie do Marty, Michał nie...

Podobne wypracowania