Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mark Twain „Przygody Tomka Sawyera” - charakterystyka Tomka Sawyera

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tomek Sawyer to nieco ponad dziesięcioletni chłopak, tytułowy bohater powieści Marka Twaina. Tomek mieszka w małym miasteczku St. Petersburg nad rzeką Missisipi w Stanach Zjednoczonych. Zazwyczaj chodzi niedbale ubrany, najczęściej boso i w zwykłej odzieży. Tylko w niedzielę ubiera się odświętnie, zakłada buty, spodnie, bluzę z marynarskim kołnierzem i słomkowy kapelusz. Znacznie lepiej czuje się jednak w codziennym ubraniu. Tomek nie cierpi swoich kręconych włosów, uważając, że upodabniają go trochę do dziewczyny.

Chłopiec jest sierotą, mieszka ze swoim młodszym, przyrodnim bratem Sidem u ciotki. Starsza pani nie bardzo radzi sobie z wychowywaniem Tomka, bo jest on bardzo inteligentny i sprytny, a jednocześnie leniwy i nieposłuszny. Nie cierpi chodzić do szkoły, woli spędzać czas wagarując i włócząc się po miasteczku z Huckiem Finem, swoim najlepszym kolegą, którego ojciec jest pijakiem i w ogóle nie  zajmuje się swoim synem. Dlatego chłopcy z porządnych domów nie zadają się z Huckiem, ale Tomkowi to zupełnie nie przeszkadza.

Główny bohater jest niezwykle zadziorny, bije się z nieznajomym chłopcem, by udowodnić mu swoją wyższość, pokazać, że jest od niego silniejszy a jednocześnie, by się sprawdzić. Kiedy Tomkowi podoba...

Podobne wypracowania