Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Simone de Beauvoir – biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Simone de Beauvoir urodziła się 9 stycznia 1908 roku w Paryżu. Zasłynęła w świecie nie tylko jako bardzo utalentowana poetka, pisarka, ale również feministka oraz filozofka. Jej dzieła zarówno artystyczne, jak i naukowe, wzbudzały jednak wiele kontrowersji.

Była córką Georgesa de Beauvoir i Francoise Brasseur. Ojciec był znakomitym adwokatem, cała rodzina zaś darzona była we Francji szacunkiem, zwłaszcza, iż wywodziła się z kręgów arystokratycznych Verdun. Simone była bardzo dobrze wykształcona. Już jako dziecko cechowała ją niezwykła inteligencja, spostrzegawczość i skłonność do wygłaszania nietuzinkowych poglądów na temat świata i religii. Jako nastolatka, mając lat zaledwie czternaście, doszła do szokującego wniosku, iż Bóg nie istnieje.

Było to o tyle niespodziewane stwierdzenie, że wychowywana została przez swoich rodziców w głębokiej wierze i kulcie dla prawd wiary katolickiej. Od tego momentu poetka uznawała się za ateistkę i ten pogląd towarzyszył jej do końca życia. Oprócz tego, że był to jej osobisty pogląd na sprawy religii, chciała dodatkowo zwrócić uwagę na fakt, że rodziny takie jak jej żyją w obłudzie i zakłamaniu. Dlatego też pragnęła się uwolnić z więzów norm i wartości narzucanych...

Podobne wypracowania