Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

J.M. Barrie „Przygody Piotrusia Pana” - charakterystyka Wendy

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wendy, a dokładniej Wendy Moira Aniela Darling to najstarsza córka pani i pana Darling. Jest starszą siostrą. Ma dwóch młodszych braci -  Michała oraz Janka, którymi od dziecka się opiekuje. Pod jej opieką również znajduje się pies o imieniu Nana. Wendy to najbardziej dojrzałe i rozsądne z dzieci pojawiających się w książce J.M. Barriego „Przygody Piotrusia Pana”. Zna dużo bajek, dlatego też wierzy w świat nierzeczywisty - ufa, że Piotruś Pan nie jest tylko postacią wydumaną, zmyśloną, ale prawdziwą, która istnieje w rzeczywistości.

Wendy to bardzo wrażliwa osoba. Kiedy widzi cień Piotrusia Pana, jest jej go żal. Nie boi się go, chce mu pomóc, wyciąga pomocną dłoń, chociaż w ogóle nie zna tego chłopca. „Jego łkanie zbudziło Wendy, która usiadła na łóżku. Nie była zaniepokojona, widząc nieznajomego, płaczącego na podłodze dziecinnego pokoju. Była jedynie przyjemnie zaciekawiona”.

Została wychowana na prawdziwą damę. Postępuje rozsądnie, rozważnie. Nie znosi, gdy słabszemu dzieje się krzywda. Nie pochwala zachowania Piotrusia Pana, który podkrada jedzenie ptakom, tylko dlatego, że potrafi latać. Chociaż wciąż jest dzieckiem, postrzega ten świat zupełnie inaczej od pozostałych....

Podobne wypracowania