Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Lewis Carroll „Alicja w Krainie Czarów” - charakterystyka postaci

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Alicja jest tytułową i zarazem główną bohaterką utworu Lewisa Carrolla. Poznajemy ją, gdy odpoczywa w ogrodzie. Ma blond włosy przewiązane czarną przepaską (dziś ukazuje się ją właśnie w taki sposób). Czytelnik od razu może wywnioskować, że bohaterka jest bardzo odważna i zarazem ciekawska.

Kiedy zobaczyła pędzącego przez ogród królika, pobiegła za nim. Nie zawahała się także wskoczyć do jego noty, choć nie widziała, co na nią tam czeka. W tajemniczej krainie, do której trafiła dziewczynka jest wiele przejść i korytarzy. Zainteresowana bohaterka chciałaby poznać każdy z nich. Jawi się nam jako postać bardzo zaradna. Potrafi poradzić sobie z rozmaitymi trudnościami. Kiedy okazało się, że jest za duża, aby zmieścić się w drzwiach wypiła napój zmniejszający, natomiast powiększające magiczne przedmioty także umiała wykorzystać w razie potrzeby. Była również otwarta na przygody i nowe znajomości. Gościła na dziwnym podwieczorku, kiedy zatrzymał się czas, piła herbatę z szalonym kapelusznikiem, a nawet brała udział w sprawie sądowej przeciwko Kierowi. Ta sytuacja pokazuje nam odwagę dziewczynki, ponieważ sprzeciwia się ona Królowej i oskarża o bezsensowność procesu. Możemy stwierdzić także, że Alicja ma bardzo bujną wyobraźnie,...

Podobne wypracowania