Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis wyspy Robinsona Crusoe - „Przypadki Robinsona Crusoe” Daniel Defoe

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Przypadki Robinsona Crusoe” to przygodowa powieść Daniela Defoe, opowiadająca o losach angielskiego marynarza, który trafia na bezludną wyspę. Spędza tam prawie 30 lat, aż wreszcie udaje mu się wsiąść na statek płynący do Anglii i wrócić do domu. Defoe wykorzystał prawdziwą historię Aleksandra Selkirka, który na wyspie u wybrzeży Chile mieszkał przez cztery lata. Wyspa Robinsona znajdowała się zupełnie gdzie indziej, prawdopodobnie u ujścia Amazonki do Oceanu Atlantyckiego. Amazonka to druga pod względem długości rzeka na świecie, jej szerokość u ujścia to około sto kilometrów, na dodatek podzielone jest ono na szereg odnóg.

Wyspa Robinsona leżała w strefie tropikalnej, co oznacza, że panowały tam dwie pory roku - sucha i deszczowa. Przez cały rok było bardzo ciepło, za ciepło jak dla nieprzyzwyczajonego do takiej pogody Europejczyka, mimo że Robinson mieszkał już przez pewien czas w Brazylii. Wyspa porośnięta była lasem równikowym, w pewnych miejscach tak gęstym, iż ciężko było się przez niego przedzierać bez użycia maczety.

Wyspa dzieli się na dwie części - w zachodniej krajobraz jest nierówny, są pagórki i skały. We wschodniej dominują łąki, a więc jest to teren, który wykorzystać można...

Podobne wypracowania