Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Olga Tokarczuk „Bieguni” - interpretacja, opracowanie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Olga Tokarczuk to znana i doceniana polska pisarka i eseistka. Jej styl pisania jest łatwy w odbiorze. W powieściach tej pisarki często pojawiają się elementy mityczne. Powieść „Bieguni” została wydana w 2007 roku.

Tokarczuk pisze o fenomenie podróży i podróżowania. Tokarczuk jest wnikliwą obserwatorką życia, które w fascynujący sposób opisuje. Wysłuchane i zasłyszane historie pisarka opowiada z właściwą sobie charyzmą. Poznajemy losy Rosjanki, Annuszki, która opuściła rodzinny dom, aby jako bezdomna zamieszkać w metrze, perypetie kobiety zajmującej się niepełnosprawnym dzieckiem czy historie córki profesora zajmującego się preparowaniem ludzi i zwierząt.

Powieść „Bieguni” to lektura niezwykła. Na uważnego czytelnika czeka cała masa emocji, uczuć i odczuć wywołanych przez opisane epizody. Tokarczuk dokonuje bardzo ważnego rozróżnienia: przyznaje, że nie pisze o turystyce, że na łamach swojej książki nie charakteryzuje turysty z pełnym portfelem, śpiącego w wykwintnych pokojach i nigdy nie zniżającego się do kontaktu z kimś innym niż obsługa hotelowa. Bliższy jej jest model wędrowca, tułacza z plecakiem samotnie przemierzającego obce kraje, skazanego na kontakty z rdzennymi mieszkańcami danego...

Podobne wypracowania