Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Moja wymarzona praca. Opis

Kiedy bliżej przyjrzeć się dorosłym, można wywnioskować, że najczęstszym źródłem ich stresu i frustracji jest praca. W końcu każdy musi zarabiać pieniądze, a działalność zawodowa nie zawsze toczy się idealnie. Jak temu zaradzić? To proste, znaleźć wymarzoną pracę!

Nigdy nie zastanawiałem się nad tym, co chciałbym robić w przyszłości. Jednakże jestem prawie całkowicie pewien, że zajęcie, z którego czerpałbym dochód nie może być nudne. Wielu ludzi decyduje się na karierę strażaka lub policjanta, bo w tej pracy jest naprawdę wiele wyzwań. Dla mnie jest to jednak zbyt niebezpieczne, wolałbym robić coś spokojniejszego, ale równie ekscytującego.

Na pewno chciałbym nieźle zarabiać, w końcu to przecież po to podejmuje się pracę. Niestety ciężko jest znaleźć taki zawód. Spójrzmy np. na takiego maklera - może zyskać naprawdę sporo pieniędzy, jednak jego praca obarczona jest wielkim ryzykiem. Jeśli podejmie złą decyzję, może także wiele stracić. Taka odpowiedzialność na pewno nie przenosi się korzystnie na życie pozazawodowe, ale idą z nią wielkie pieniądze.

Zawsze można spróbować zostać sportowcem, ale to coraz trudniejszy „zawód”. Często pasja, z której wyrasta kariera, staje się później największym przekleństwem. Takie życie w nieustannej presji wyniku to także niezwykle stresująca i przygnębiająca perspektywa. W dodatku rodzi się pytanie - co robić po zakończeniu kariery?

Okazuje się więc, że każda praca ma swoje plusy i minusy. Jedna może dostarczyć wielkich sum pieniędzy, ale wiąże się z ryzykiem i odpowiedzialnością. Inna może być bezpieczniejsza, ale znacznie okraja to sprawy finansowe. Ciężko jest znaleźć naprawdę wymarzoną pracę, ale myślę, że chciałbym być albo pisarzem, albo reżyserem. Mógłbym wtedy żyć w kilku światach - realnym i tym należącym do bohaterów mojej twórczości. Gdybym był naprawdę dobry, nie musiałbym martwić się o pieniądze, bo miałbym ich pod dostatkiem. A co jest najważniejsze - swoim działaniem mógłbym sprawiać ludziom naprawdę wiele frajdy. Przecież każda praca okazuje się prawdziwie wartościowa i wspaniała, jeśli doceniają ją inni. Myślę, że tego należy się trzymać.

Podobne wypracowania do Moja wymarzona praca. Opis