Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Chłopcy z Placu Broni” Ferenc Molnar - uniwersalny charakter powieści

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

O książce Ferenca Molnara pod tytułem „Chłopcy z Placu Broni” z pewnością możemy powiedzieć wiele dobrego - że jest to wzruszająca opowieść o niekończącej się zabawie będącej sposobem na życie, że to historia losów młodych przyjaciół walczących z uporem i pomimo przeciwności losu o to, czego pragną najbardziej - o własny skrawek ziemi - Plac Broni. Jednak, po pierwsze, możemy stwierdzić, iż jest to książka ponadczasowa i uniwersalna.

Przy pomocy kilku wyrazistych postaci, jakimi są między innymi Janosz Boka, Ernest Nemeczek, Gereb, Kolna, Feri Acz, czy Pastorowie autor przekazuje potencjalnemu czytelnikowi wiele uniwersalnych treści. Powieść Ferenca Molnara jest historią grupki chłopaków, którzy walczą z otaczającą ich rzeczywistością przy pomocy wyobraźni, dziecięcej fantazji. Być może jest to przesłanie pisarza, że czasami warto zatrzymać się na chwilę w tej dorosłości i przypomnieć sobie, że kiedyś było się dzieckiem pożądającym zabawy.

Ferenc Monar przekazuje nam prawdy oczywiste znane od pokoleń. Osią centralną wszystkich wydarzeń przytoczonych w „Chłopcach z Placu Broni” stają się dwie wartości - honor i odwaga. Pisarz jednoznacznie wskazuje, że to powinno być dla człowieka najważniejsze, to powinno kierować...

Podobne wypracowania