Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ferenc Molnar „Chłopcy z Placu Broni” - charakterystyka Feri Acza

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Feri Acz to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci książki Ferenca Molnara pod tytułem „Chłopcy z Placu Broni”. Feri to przywódca „Czerwonych Koszul” - obozowiska wrogiego chłopcom z Placu Broni. Jest bardzo silną postacią, zdecydowaną, dominującą dlatego też przewodzi swojej grupie. „Obok  chorągiewki stał Feri Acz, straszliwy Feri Acz, ich zaciekły wróg, wódz chłopaków z Ogrodu Botanicznego. Prawą nogę postawił władczo na blankach twierdzy. Jego luźna, czerwona koszula łopotała na wietrze, a on szyderczo się uśmiechał”.

Feri wydaje się być całkowicie zły, jednak przy bliższym poznaniu okazuje się być człowiekiem bardzo honorowym, a przy tym na swoim miejscu. Od swoich towarzyszy wymaga całkowitego posłuszeństwa, dyscypliny. Nie toleruje samowoli, wymaga od innych szacunku i odwagi. Czerwone Koszule to dla niego wszystko: „Jak widzę, ty ciągle nie wiesz, kim są czerwone koszule. My nie będziemy nikogo przekupywać, nie będziemy z nikim się targować! Jeśli oni nie ustąpią z Placu dobrowolnie, to zabierzemy Plac siłą. Nie potrzeba mi pomocy żadnego Słowaka, żadnego przepędzania stamtąd tych chłopaków. I żadnych podstępów”.

Feri Acz jest bardzo honorowy. Nie przyjmuje...

Podobne wypracowania