Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

William Szekspir „Romeo i Julia” - Opowiadanie na podstawie dramatu: historia miłości Romea i Julii

Romeo Monteki przechadzał się wśród prastarych zabudowań Werony i oglądał krwisto czerwone słońce, które właśnie zachodziło za linię horyzontu. Chłopak rozmyślał o swojej ukochanej – Julii. Był w niej nieszczęśliwie zakochany. Kiedy dowiedział się, że Julia ma pojawić w się na zorganizowanym przez Kapuletich balu maskowym, postanowił też się tam wybrać. Było to ogromne ryzyko, gdyż Romeo pochodził z rodziny Montekich, która była skłocona w Kapuletimi. Gdyby tam go rozpoznali, mogłoby się to źle skończyć.

W tym czasie w domu Julii kończono przygotowania do uroczystego balu. Panienka została poinformowana przez rodziców, że jest już w wieku odpowiednim do zamążpójścia. Matka Julii opowiadała jej o przystojnym i niezwykle zamożnym Parysie, który chciałby ją poślubić. Dziewczyna rozmawia o tym również ze swoją ukochaną niańką – Martą. Ta radzi jej posłuchać woli opiekunów. Niedługo po zakończeniu przygotowań, rozpoczyna się maskarada.

Na wystawnym przyjęciu pojawił się Romeo. Ten na początku poszukuje obiektu swoich westchnień, jednak w pewnej chwili dostrzega Julię. Rozpoczynają ze sobą sekretną rozmowę, wymieniają się pocałunkiem. Wkrótce potem zostają rozdzieleni, kiedy Romea rozpoznaje Tybalt....

Podobne wypracowania