Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Joanna Papuzińska - wiersze dla dzieci - ogólna charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Joanna Papuzińska do wspaniała poetka, która swoje życie oraz twórczość poświęciła dzieciom. Jej wiersze poruszają naprawdę różnorodną tematykę, dzięki czemu zaspokajają rozmaite potrzeby najmłodszych czytelników.

W tomiku wierszy zatytułowanych „Hulajnocka” autorka zaprasza dzieci do świata przyrody. Zawarte tam utwory w sposób bezpośredni lub pośredni opisują naturę i zgłębiają jej tajniki. Dziecko staje się świadkiem odkrywania magicznych mocy drzew lub zwierząt.

W wierszyku zatytułowanym „Pod bajdułem” podmiot liryczny opowiada o wspaniałej księdze, która podobno ukryta jest pod starym, tajemniczym drzewem. Osoba mówiąca w wierszu przyznaje, że od wielu lat poszukuje tego niesamowitego dzieła, jednak nie potrafi do odnaleźć. Żaden człowiek nie wie nawet, gdzie stoi stare drzewo. Podobno jest ono ogromne, ma potężne konary i grube korzenie. Autorce śni się ta wspaniała roślina i zakopana pod nią księga. Poprzez ten utwór mały czytelnik zostaje wprowadzony w świat przyrody, które jednak jest tajemniczy i aby go zrozumieć należy użyć swojej wyobraźni.

Także inne wiersze z tego tomiku przedstawiają niesamowity i niezwykle interesujący świat natury („Góra”,...

Podobne wypracowania