Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kłamstwo ma krótkie nogi - rozprawka

Kłamstwo ma krótkie nogi - to stare porzekadło, które doskonale sprawdza się w życiu codziennym. Dowodów na potwierdzenie słuszności tej tezy jest wiele i postaram się je ukazać w swojej pracy. 

Człowiek w kontaktach z innymi osobami posługuje się zazwyczaj mową. Jednak badacze dowodzą, iż komunikacja polega przede wszystkim na wysyłaniu sygnałów, które dotyczą mowy ciała. Posiadamy tak zwane odruchy bezwarunkowe, które bardzo trudno kontrolować. Nawet jeśli próbujemy ukryć kłamstwo, nie jest to wcale łatwe. Spocone dłonie, wypieki na twarzy, brak kontaktu wzorkowego oraz nadmierna ruchliwość- te sygnały to jasny komunikat dla odbiorcy, że właśnie ktoś nie mówi prawdy. Nie warto kłamać, bo zdradza nas własne ciało. To, co za wszelką cenę człowiek chce ukryć, często wychodzi na jaw. Zdarza się, że ludzie nie pamiętają swoich kłamstw, nie wiedzą już, co jest realne, a co stworzone przez ich własną wyobraźnię. 

Nie kontrolują już łgarstw, nie pamiętają, co powiedzieli danej osobie. Tak zaczyna się błędne koło. W końcu jednak nadejdzie taki moment, że kłamca pomyli się, a prawda wyjdzie na jaw. Myślę, że ciężko jest nieustannie kłamać i w końcu sami wpadniemy we własne sidła. Kłamstwo ma krótkie nogi, ponieważ wcześniej czy później sprawiedliwość i tak zwycięża. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zna prawdę i ją wyjawi, kto pokrzyżuje plany osoby kłamiącej. Ludzie nas obserwują, czasem wiedzą o nas więcej, niż nam się wydaje. Domyślają się , że kłamiemy i ukrywamy prawdę. Próbują to udowodnić za wszelką cenę, z różnych powodów. Czasem kieruje nimi zwyczajna życzliwość, innym razem ciekawość lub zawiść. Powód jest naprawdę nieistotny. Ważne, iż prawda zawsze wyjdzie na jaw, bo nawet jeśli my jej nie odkryjemy, to zrobi to za nas ktoś inny. 

Kłamstwo ma krótkie nogi- to powiedzenie oznacza, iż łgarstwa zawsze wyjdą na jaw, a ludzie dowiedzą się, że nie byliśmy wobec nich szczerzy. Nie przyniesie to żadnych korzyści, a jedynie ból i rozczarowanie. Stracimy zaufanie bliskich, a może nawet ich miłość. Myślę, że argumenty przytoczone w mojej pracy stanowią doskonały dowód, iż teza wystawiona na początku jest słuszna. Nie warto kłamać, ponieważ wcześniej czy później nasze kłamstwa zostaną odkryte. 

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania do Kłamstwo ma krótkie nogi - rozprawka