Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kłamstwo ma krótkie nogi - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kłamstwo ma krótkie nogi - to stare porzekadło, które doskonale sprawdza się w życiu codziennym. Dowodów na potwierdzenie słuszności tej tezy jest wiele i postaram się je ukazać w swojej pracy. 

Człowiek w kontaktach z innymi osobami posługuje się zazwyczaj mową. Jednak badacze dowodzą, iż komunikacja polega przede wszystkim na wysyłaniu sygnałów, które dotyczą mowy ciała. Posiadamy tak zwane odruchy bezwarunkowe, które bardzo trudno kontrolować. Nawet jeśli próbujemy ukryć kłamstwo, nie jest to wcale łatwe. Spocone dłonie, wypieki na twarzy, brak kontaktu wzorkowego oraz nadmierna ruchliwość- te sygnały to jasny komunikat dla odbiorcy, że właśnie ktoś nie mówi prawdy. Nie warto kłamać, bo zdradza nas własne ciało. To, co za wszelką cenę człowiek chce ukryć, często wychodzi na jaw. Zdarza się, że ludzie nie pamiętają swoich kłamstw, nie wiedzą już, co jest realne, a co stworzone przez ich własną wyobraźnię. 

Nie kontrolują już łgarstw, nie pamiętają, co powiedzieli danej osobie. Tak zaczyna się błędne koło. W końcu jednak nadejdzie taki moment, że kłamca pomyli się, a prawda wyjdzie na jaw. Myślę, że ciężko jest nieustannie kłamać i w końcu sami wpadniemy we własne sidła. Kłamstwo ma krótkie...

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania