Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Znieczulica jako choroba społeczna - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Uważam, że znieczulica to choroba społeczna, dolegliwość XXI wieku. Coraz więcej wśród nas ludzi, którzy obojętni są na cierpienie innych. W swojej pracy postaram się udowodnić, że to zjawisko naprawdę stało się jednostką chorobową. 

Człowiek stworzony jest, aby funkcjonować w społeczeństwie, wśród innych, takich jak on. Niestety, w dzisiejszych czasach bardzo często zdarza się, że na własne życzenie ludzie izolują się, odcinają od bliskich. Powodów takiego zachowania jest wiele, ale do najczęstszych należy właśnie obojętność. Ludzie nie mają czasu ani ochoty rozmawiać z innymi, pomagać im, wspierać i służyć radą. Nie żyją jako część społeczeństwa, a według mnie samotność to także choroba. Jednak oni są samotni przez swoją obojętność, znieczulicę na zło. Człowiek, który nie zważa na cierpienie innych ludzi, udaje , że go nie widzi przypomina bardziej zwierzę. Bez uczuć, bez sumienia, bez wyrzutów sumienia. Ludzie bez serca są chorzy, nie potrafią współodczuwać, nie rozumieją innych, nawet nie próbują. Nie funkcjonują jak należy, ponieważ człowiek osiąga pełnię życia tylko wówczas, gdy umie okazywać emocje, być blisko drugiego. Jak widać, obojętni na los innych sami są chorzy, ponieważ ich człowieczeństwo...

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania