Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Znieczulica jako choroba społeczna - rozprawka

Uważam, że znieczulica to choroba społeczna, dolegliwość XXI wieku. Coraz więcej wśród nas ludzi, którzy obojętni są na cierpienie innych. W swojej pracy postaram się udowodnić, że to zjawisko naprawdę stało się jednostką chorobową. 

Człowiek stworzony jest, aby funkcjonować w społeczeństwie, wśród innych, takich jak on. Niestety, w dzisiejszych czasach bardzo często zdarza się, że na własne życzenie ludzie izolują się, odcinają od bliskich. Powodów takiego zachowania jest wiele, ale do najczęstszych należy właśnie obojętność. Ludzie nie mają czasu ani ochoty rozmawiać z innymi, pomagać im, wspierać i służyć radą. Nie żyją jako część społeczeństwa, a według mnie samotność to także choroba. Jednak oni są samotni przez swoją obojętność, znieczulicę na zło. Człowiek, który nie zważa na cierpienie innych ludzi, udaje , że go nie widzi przypomina bardziej zwierzę. Bez uczuć, bez sumienia, bez wyrzutów sumienia. Ludzie bez serca są chorzy, nie potrafią współodczuwać, nie rozumieją innych, nawet nie próbują. Nie funkcjonują jak należy, ponieważ człowiek osiąga pełnię życia tylko wówczas, gdy umie okazywać emocje, być blisko drugiego. Jak widać, obojętni na los innych sami są chorzy, ponieważ ich człowieczeństwo nie jest pełne, nie do końca wartościowe. 

Poza tym wpływają oni na obraz świata, który współcześnie nie jest zbyt pozytywny. Każdego dnia w mediach słyszymy informacje, że ktoś umarł, został okradziony, napadnięty, a nawet zamordowany. Kiedy indziej gazety donoszą o wypadkach, śmierci głodowej i zamarznięciach. Jak często widzimy na ulicach żebrzących ludzi, którzy błagają o złotówkę lub coś do jedzenia. Wielu z nas przechodzi obok nich obojętnie, jesteśmy nieczuli, pozbawieni uczuć i chęci pomocy. To samo, kiedy za ścianą słychać płacz dziecka , a my nie reagujemy, gdy ktoś woła o pomoc, a my udajemy , że nie słyszymy. Świat XXI wieku jest chory, ponieważ ludzie są chorzy. Obojętność, znieczulica to dla nich sposób na życie. A wszystko to prowadzi do degradacji naszej rzeczywistości i człowieczeństwa.

Przytoczone przeze mnie argumenty z pewnością potwierdzają, że znieczulica w dzisiejszych czasach stała się chorobą społeczną. Zapada na nią coraz więcej ludzi, wielu z nas obojętnie przechodzi wobec cierpienia innych. Chorują ludzie, świat i każdy człowiek z osobna. Znieczulica jak choroba rozszerza się, ponieważ kiedy raz doświadczymy odrzucenia. Sami stajemy się obojętni…. Wirus znieczulicy jest wszędzie….

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania do Znieczulica jako choroba społeczna - rozprawka