Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Alfred Szklarski „Tomek w krainie kangurów” - recenzja książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Powieść Alfreda Szklarskiego pod tytułem „Tomek w krainie kangurów” ukazała się w Polsce w roku 1957 i do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest to książka o losach młodego, bo czternastoletniego Tomka Wilmowskiego, który jest uczniem jednego z polskich gimnazjów pod zaborem rosyjskim.

Książka Szklarskiego rozpoczyna się w momencie przełomowym dla chłopca, kiedy to do mieszkania Janiny Karskiej, ciotki-opiekunki Tomka wchodzi Jan Smuga, przyjaciel jego ojca. Marynarz proponuje Tomkowi wyprawę do dalekiej, nieznanej Australii wraz z ojcem. Wtedy to zaczyna się jedna z najbardziej szalonych przygód w życiu młodego Wilmowskiego.

Autor zabiera nas wraz z Tomkiem do Australii - kraju wciąż dzikiego, naturalnego, pierwotnego, całkowicie odmiennego od Polski. Przeżywamy wspaniałe przygody - poznajemy tubylców, odkrywamy statek „Aligator”, wyruszamy na polowanie kangurów, poznajemy z bliska bengalskiego tygrysa i cejlońskiego słonia, dowiadujemy się co nieco o dziobaku, dzikich psach dingo, zwyczajach australijskiej ludności - zwyczajach zupełnie odmiennych od naszych.

Książka „Tomek w krainie kangurów” to jak skrócony przewodnik po Australii, jej najważniejszych...

Podobne wypracowania