Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mark Twain „Przygody Tomka Sawyera” - recenzja książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Książka Marka Twaina pod tytułem „Przygody Tomka Sawyera” to wspaniała opowieść o życiu, problemach wolności i obowiązkach narzucanych człowiekowi przez cywilizację. To też znakomita powieść przygodowa o losach młodego Tomka Sawyera oraz jego przyjaciela z podwórka - Huckelberry’ego Finna gloryfikująca takie wartości jak sprawiedliwość i równość społeczna.

Bohaterowie utworu Twaina są barwni, oryginalni i realni. Mają swoje zalety, ale i wady: złe nawyki, nałogi. Dzięki tym wadom stają się postaciami niemal z krwi i kości, jakby mogły stanąć obok nas, najzupełniej autentyczne. Autor zaznacza, że główny bohater - Tomek został stworzony z trzech rzeczywistych osób, kolegów Twaina. Chłopiec posiada cechy tychże trzech osób.

Z postaciami Tomka Sawyera oraz Hucka Finna zaprzyjaźniamy się niemal natychmiast. Podbijają nasze serca pomysłami naszklone przygody. Pomysły te, które usilnie próbują wprowadzić w życie, zwykle dostarczają czytelnikom sytuacji komicznych, a samym bohaterom przysparzają dodatkowych problemów.

Świat przedstawiony przez pisarza to świat dziecka żądnego przygód, wiecznej zabawy, zrzucenia z siebie oków obowiązków, jakimi są dla nich na przykład...

Podobne wypracowania