Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Salinger - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jerome David Salinger jest jednym z pisarzy, którzy znani są właściwie z napisania jednej książki. „Buszujący w zbożu” stał się bestsellerem na skalę światową, jednak poza tą powieścią autor nie wydał żadnej innej. Jest, co prawda, autorem zbiorów opowiadań  „Dziesięć opowiadań” i „Wyżej podnieście strop cieśle i Seymour – introdukcja”, jednak nie dorównały one popularnością „Buszującemu w zbożu”.

Salinger urodził się w 1919 roku w Nowym Jorku. Ciekawostką jest, iż był Polakiem żydowskiego pochodzenia, ze strony ojca. Matka posiadała korzenie szkocko-irlandzkie. Rodzice, a szczególnie ojciec, sprzeciwiali się artystycznym planom syna. Jerome chciał zostać aktorem i nawet czynił w tym kierunku pewne kroki, jednak zamiary te spotkały się ze stanowczym sprzeciwem ojca.

Chłopiec zaczął tworzyć już w wieku piętnastu lat, mimo to wstąpił do szkoły wojskowej Valley Forge Military Academy. Później jego plany obracały się wokół studiowania pedagogiki specjalnej, jednak na drodze do ich zrealizowania znowu stanął ojciec wysyłając syna do Austrii, gdzie miał zajmować się transportem mięsa. Miał także epizod pobytu w Polsce, dokładnie w Bydgoszczy, gdzie pracował w ubojni bydła.

Twórczość...

Podobne wypracowania