Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wywiad z Papkinem - Aleksander Fredro „Zemsta”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Fircyk w zalotach – wywiad z Papkinem 

- Dał się Pan poznać jako pierwszorzędny mówca, w którego jednak słowach nie ma zbyt wiele prawdy. Ma pan skłonność do podkolorowywania rzeczywistości, dlaczego?

- Nasze życie i czyny są raczej szare, nudne i nieciekawe. Jeżeli opowiadam komuś jakąś historię ze swoim udziałem i dodam kilka szczegółów, wyolbrzymię to i owo, wyeksponuję moje nieistniejące zasługi, to i ja się poczuję jak prawdziwy bohater, dzielny rycerz z podań i legend, a i słuchacz nie zanudzi się moją opowieścią. Albo w ten sposób może ujść mi na sucho coś, co przeskrobałem, wówczas moją metodą jest „zagadanie” rozmówcy.

- W taki wyolbrzymiony sposób opowiedział Pan Cześnikowi o wydarzeniach, które spotkały Pana w drodze do niego?

- Oczywiście. Droga jak to droga, nie wyróżniała się niczym szczególnym od innych, które pokonałem, dlatego też opowiedziałem Cześnikowi dużo bardziej barwną jej wersję, aby odwrócić uwagę Raptusiewicza od jego pieniędzy, które przegrałem. Przekonująco opowiadałem o tym kogo i w jaki sposób pokonałem, by ujść z życiem. Chyba Cześnik nie uwierzył w to, co mówiłem, ale widząc jak...

Podobne wypracowania