Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Przykładowy opis sytuacji

Pewnego słonecznego czwartku, kiedy jak co dzień rano szłam do szkoły, obok jednego z wielu drzew rosnących w pobliskim parku zobaczyłam małego ptaszka. Zazwyczaj nie reagowałam takich okolicznościach, ponieważ nie do końca wiedziałam co mogłabym zrobić, a bojąc się, iż wyrządzę więcej szkody niż pożytku ignorowałam takie sytuacje, czekając, aż  z pomocą przyjdzie ktoś bardziej kompetentny ode mnie. Tym razem jednak było inaczej.

Kiedy zobaczyłam to bezbronne stworzonko, po prostu nie mogłam przejść obok niego obojętnie. Jednak mimo wszystko dalej nie wiedziałam co powinnam zrobić i jak mogę mu pomóc. Zaczęłam nerwowo rozglądać się wokół, aby zobaczyć czy gdzieś niedaleko nie ma podobnych ptaków od których ten po prostu się oddzielił. Jednak nic takiego nie dostrzegłam. Nagle, kiedy tak kręciłam swoją głową we wszelkie możliwe strony, dostrzegłam w koronie dębu, okrągłe gniazdo z którego wystawały kolorowe główki podobnych stworzonek. Wtedy wiedziałam już co tu się wydarzyło, prawdopodobnie ta sikorka chciała nauczyć się już latać lub dostać jakieś pysznej przekąski i przez nieuwagę wypadła ze swojego gniazda.

Jednak jej domek był zbyt wysoko bym mogła do niego dosięgnąć i z powrotem umieścić tam tego ptaka. Wtem wśród...

Podobne wypracowania