Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ewa Nowak „Wszystko, tylko nie mięta” - opracowanie powieści

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Powieść ta przeznaczona jest głównie dla młodzieży, ale uważam, że człowiekw każdym wieku odnajdzie w niej coś dla siebie. Jest to opowieść wzruszająca, ale też pełna humoru. Porusza problemy dnia codziennego zwykłych ludzi i dlatego jest tak bardzo autentyczna.

Książka opowiada historię rodziny Gwidoszów, która mieszka w Warszawie. Rodzina składa się z mamy, taty, babci oraz trójki dzieci. Kuba to najstarszy z rodzeństwa. Chłopak zakochuje się w kalekiej dziewczynie i doświadcza wielu trudnych chwil. Musi zdecydować, co jest dla niego w życiu najważniejsze. Być może zbyt późno zorientował się, jak ważna jest dla niego ta dziewczyna i ze wszystkich sił stara się odzyskać jej uczucie. Malwina to pogodna nastolatka, która jak większość dziewcząt w jej wieku posiada wiele kompleksów. Bohaterka uważa, że jest zbyt gruba, marzy o pięknej figurze i postanawia się odchudzać. Niestety, nie jest do końca szczęśliwa. Czuje, że brakuje jej miłości, takiej namiętnej, pierwszej, prawdziwej. Bardzo chciałaby mieć chłopaka i może właśnie dlatego zależy jej na utracie wagi. Konstruując postać Malwiny autorka porusza bardzo ważny problem, a mianowicie temat anoreksji. Jest on w dzisiejszych czasach bardzo aktualny, a historia Malwiny pokazuje,...

Podobne wypracowania