Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Przypowieść o synu marnotrawnym - charakterystyka syna marnotrawnego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Przypowieść o Synu marnotrawnym, zgodnie z wyznacznikami gatunku jest opowieścią o schematycznej fabule i stypizowanych postaciach, która posiada dwa znaczenia – dosłowne i głębsze – alegoryczne. Opisane w przypowieści zdarzenia mają charakter przykładowy i służą jako wykładnia głębszej myśli, często religijnej, filozoficznej  oraz moralnej. Przypowieść o Synu marnotrawnym należy do przypowieści biblijnych, których w ,,Ewangelii” można znaleźć około czterdziestu. Ich podstawową funkcją jest objaśnianie  w prosty i zrozumiały sposób tajemnice Królestwa Bożego oraz zasad, którymi powinien kierować się człowiek. Bohater opisywanej przypowieści był młodszym dzieckiem z dwójki rodzeństwa, który postanowił sam pokierować swoim życiem. Nie chcąc być zależnym od ojca, zabrał połowę jego majątku i opuścił dom rodzinny. Bardzo szybko stracił jednak pieniądze, trwoniąc je na zabawach i hulankach.  

Szybko także z bogatego hulaki stał się nędzarzem. Aby nie umrzeć z głodu, najął się do wypasu świń. Jednak dawki pożywienia były bardzo małe i nadal przypierał głodem. Wtedy postanowił wrócić do domu i prosić ojca o przebaczenie. Kiedy z ogromną obawą w sercu zbliżał się do domu, ojciec zobaczył...

Podobne wypracowania