Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

List do Ani z Zielonego Wzgórza - Napisz list do Ani Shirley z propozycją przyjaźni i przedstaw się w nim

Kochana Aniu,

piszę do Ciebie ten list, bo bardzo chciałbym się z Tobą zaprzyjaźnić. Jesteś dla mnie jedną z najwspanialszych osób, o jakich kiedykolwiek słyszałem. Szczególnie imponuje mi Twoja odwaga, ponieważ sam jestem nieco nieśmiały. Ty zawsze jesteś gotowa do tego, by nawiązać z kimś kontakt, nie wstydzisz się także przyznać do błędu, jeśli jakiś popełniłaś. Wiem również, że jesteś bardzo zagłębiona w świecie marzeń, a to nasza wspólna cecha. Chciałbym, byś nauczyła mnie wytrwałości, którą się wykazujesz. To naprawdę niesamowite, że robisz wszystko, byle się tylko nie poddać i osiągnąć swój cel.

Wiem o Tobie dużo, ponieważ bacznie śledziłem wszystkie Twoje przygody. Pozwól, że teraz napiszę coś o sobie, żebyś wiedziała, kim jestem. Na imię mam Adam i liczę sobie 12 lat. W szkole, podobnie jak Ty, bardzo lubię lekcje poświęcone literaturze. Jednak moja nieśmiałość nigdy nie pozwala mi podzielić się własnym zdaniem lub pochwalić czymś, co sam stworzyłem. Poza tym bardzo lubię zwierzęta. Szczególnie zakochany jestem w koniach, czyż nie są to cudowne stworzenia? W momencie, kiedy zasiadam na ich grzbiecie i rozpoczynam pęd, czuję się zupełnie wolny i szczęśliwy.

Ty bardzo nie lubiłaś swoich rudych włosów i piegów. Ja także mam kilka plamek na twarzy, lecz moje włosy są koloru szarego. Najbardziej krępują mnie okulary, które muszę nosić. To naprawdę niemiłe, gdy wszyscy nazywają Cię „okularnikiem”. Koledzy i koleżanki śmieją się ze mnie, że wzrok popsuł mi się od czytania książek. Ale ja bardzo je lubię i wcale nie mam zamiaru przestać czytać.

Kończę ten list i jestem pełen nadziei, że doczekam się szybkiej odpowiedzi. Jeśli chcesz, to zadaj mi kilka konkretnych pytań, żebym mógł Ci na nie odpowiedzieć. Może wtedy poznasz mnie nieco lepiej i zechcesz się ze mną zaprzyjaźnić. Byłoby cudownie, gdybyśmy mogli przeżyć razem jakąś przygodę, bo póki co moje życie jest strasznie nudne i monotonne. Wierzę w to, że z tak pełną życia osobą jak Ty na pewno mógłbym pożegnać te uczucia.

Z gorącymi pozdrowieniami,
Twój oddany Adam

Podobne wypracowania do List do Ani z Zielonego Wzgórza - Napisz list do Ani Shirley z propozycją przyjaźni i przedstaw się w nim