Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

George Byron - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

George Byron urodził się 22 stycznia 1788 roku w Londynie. Pochodził z biednej rodziny, która miała arystokratyczne korzenie. Razem ze swoją matką mieszkał w Szkocji. W roku 1798 otrzymał tytuł barona. Choć bardziej odpowiednim sformułowaniem byłoby, iż –  odziedziczył on tę godność po swoim dziadku.

Życie artysty było bardzo kontrowersyjne i obfite w skandale. Już podczas studiów w Cambridge, w latach 1805-1808, uwikłał się w romans. Nie byłoby to być może aż tak gorszące dla opinii publicznej, gdyby nie fakt, iż obiektem jego westchnień stał się jeden z członków uczelnianego chóru, John Edleston. Mimo tego niestosownego zachowania, Byron nie został wykluczony z życia pubilcznego Londynu. Jako szlachcic zasiadł on w Izbie Lordów. Swoją pierwszą przemowę, na tym zgromadzeniu, wygłosił 27 lutego 1812 roku. Nie wyróżniała się ona niczym szczególnym spośród innych.

Późniejsze losy poety niestety nie przysporzyły mu chwały ani chluby. Wystarczy wspomnieć chociażby o romansie z żoną premiera, Lady Lamb. Byron lubił towarzystwo kobiet. Zakochiwał się w nich szybko, ale niestety na krótko. Los wielu kochanek poety-dramaturga podzieliła również jego przyrodnia siostra. Zwiedziona obietnicami...

Podobne wypracowania